Ник Кирьос се върна към победите на клей корт след 1055 дни пауза, за да започне успешно турнира в Хюстън от категория ATP 250, който може да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Австралиецът направи някои много красиви отигравания в мача си срещу представителя на домакините Макензи Макдоналд и сътвори обрат за 4:6, 6:3, 6:4 в мач, който продължи час и 43 минути.

Още с влизането си на корта Ник не изглеждаше в много добро настроение, но в хода на мача той намери ритъма си и зарадва местната публика с играта си, въпреки че срази американец.

Това беше първата му победа срещу този съперник и тя дойде в първия мач след нервния изблик на Кирьос в мача с Яник Синер в Маями. Днес отново имаше пререкания със съдията, но за щастие не се стигна до нови санкции за австралиеца. Той беше наказан с предупреждение, понеже се забави прекалено дълго в съблекалнята между втория и третия сет.

Победата означава, че в следващия кръг Кирьос ще играе с друг американец в лицето на Томи Пол, който е седми поставен в схемата.

В друг мач от снощи традиционно силният на червени кортове Кристиан Гарин се затрудни максимално срещу Джак Сок и го победи също с обрат - 4:6, 6:3, 7:5.

В следващия кръг световният №29 Гарин ще играе с австралиеца Джордан Томпсън.

Във втория кръг е и любимецът на американската публика Франсес Тиафо, който надделя в два сета над съперника си Маркъс Гирон - 6:4, 6:4. За Тиафо предстои двубой с Пабло Куевас.