Триумфалната поредица от победи на Ник Кирьос най-сетне приключи.

Австралиецът спечели трофеите на сингъл и двойки във Вашингтон миналата седмица, а след това продължи да побеждава и в Монреал, но си намери майстора в лицето на коравия поляк Хуберт Хуркач. 196-сантиметровият гигант, който е №10 в световната ранглиста, надви Кирьос в три сета, за да се класира за полуфинал на канадския Мастърс - 7:6(4), 6:7(5) и 6:1.

Двубoите от Канада гледате по MAX Sport 1 HD.

В първите два сета пробиви нямаше, като първо Хуркач поведе след тайбрек и 7:6(4) в първата част, а след това Кирьос изравни след 7:6(5) във втората. Именно в този тайбрек дойде и една от най-любопитните точки в мача, при която Ник имаше огромна доза шанс.

Ударът му се удари в мрежата не един, а два пъти и след това падна достатъчно далеч от съперника му, който не скри яростта си от случилото се.

В третия сет обаче полякът, който заби 20 аса днес, направи единствените два пробива в мача и това бе достатъчно за триумф след 6:1. Кирьос пък изпитваше постоянни болки на различни места - глезен, прасец, коляно, корем, и очевидно рухна и физически.

В полуфиналите съперник на Хуркач ще бъде Каспер Рууд. Норвежката звезда отчая в два сета местната надежда Феликс Оже-Алиасим и заслужено триумфира след 6:1 и 6:2.

Канадецът започна уверено и проби на нула още в първия гейм, но след това Рууд върна брейка и след шест поредни гейма затвори първата част в своя полза.

Убийствената му игра продължи и във втората част, в която преднината му достигна 4:0, а това означаваше че е спечелил 10 поредни гейма! След това Оже-Алиасим намали до 4:1, печелейки първия си гейм след близо час пауза, но така и не намери сили за нещо повече, а Рууд заслужено триумфира след 6:2 във втория сет.

В сесията тази нощ Дан Евънс победи с 1:6, 6:3, 6:4 Томи Пол, а Пабло Кареньо Буста прати у дома другия британец Джак Дрейпър - 7:6, 6:1.