Карлос Алкарас допусна едва третата си загуба от началото на сезона в тениса, след като отстъпи на Себастиан Корда в 1/16-финалите на Мастърса в Монте Карло.

Испанецът отпадна още след първия си мач в надпреварата и първия си на клей през сезона - 6:7(2), 7:6(5), 3:6 в двубой, който продължи три часа и шест минути на централния корт.

Двамата съперници правеха много грешки и продължителните разигравания липсваха, като инициативата се сменяше във всеки един от сетовете.

В първия Корда повеждаше на два пъти с пробив аванс, но след това Алкарас обръщаше нещата. Така се стигна до тайбрек, в който американецът на бърза ръка поведе с 4:1 и не изпусна аванса си до края.

Във втория Корда отново поведе с пробив, но пак Алкарас обърна нещата, а освен това при 5:4 в своя полза изпусна три сетбола. Така се стигна до нов тайбрек, при който този път бе по-концентриран и изравни сетовете.

В третия обаче много неточности в играта му се върнаха, въпреки че поведе с 2:0 гейма. Корда направи два последователни пробива след това и заслужено се поздрави с победата.

В следващия кръг световният №42 ще играе с Тейлър Фриц или Марин Чилич.