Григор Димитров загуби битката на полуфиналите в Индиън Уелс с 2:6, 4:6 от Камерън Нори в мач, който продължи час и половина на централния корт.

За жалост британецът, който е с две места пред българина в ранглистата, показа по-добро ниво и бе почти безгрешен както на сервис, така и от основната линия.

Нори постигна три пробива в първия сет и още един във втория и си спечели място в топ 20, както и първи Мастърс финал, на който ще се изправи срещу Николоз Басилашвили или Тейлър Фриц.

Първият сет отиде на сметката на англичанина с 6:2 гейма след общо три пробива в негова полза. Григор на свой ред направи един, но съперникът му бе безгрешен от основната линия.

Освен това Нори сервираше много по-убедително, а българинът проспа частта, като допусна бърз пасив от 0:4. В този период непредизвиканите грешки бяха твърде много и макар че успя да спечели следващите два гейма, сетът заслужено отиде на сметката на съперника.

Във втория бе малко по-различно. Той започна с маратонски гейм, в който Гришо спаси три възможности за пробив, но при четвъртата прошка нямаше.

След това българинът изпусна възможност да изравни за 2:2. Нори търсеше почти изцяло бекхенда му и макар че Григор бе стабилен на този удар, си личеше, че непрестанните дълги разигравания го изтощаваха. Англичанинът бе по-свеж заради по-кратките си мачове до момента на турнира.

До края на сета Григор имаше своите моменти и геймовете бяха равностойни, но последната му възможност за пробив остана при 4:5. Тогава обаче Нори бе най-убедителен и взе подаването си на нула, за да затвори мача след 6:4.

След подновяването на ранглистата Григор Димитров най-вероятно ще е на 21-а позиция, което е прогрес със седем места. Следващият турнир за него в календара е ATP 500 във Виена в края на месеца.