Италианецът Лоренцо Музети спечели първата си титла в ATP, триумфирайки на турнира на червени кортове в Хамбург от категория ATP 500. Надпреварата гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

20-годишният талант изненада друг млад майстор на тениса - Карлос Алкарас, след 6:4, 6:7(6), 6:4 в страхотна битка, продължила почти три часа.

"Нямам думи, защото това беше въртележка до самия край. Имах толкова много мачболи. Карлос беше толкова добър в тях. Ключът за мен беше да остана спокоен и да имам търпение, а това не е лесно. Мисля си, че сънувам", каза италианецът след срещата.

И до голяма степен е прав. Алкарас спаси цели пет мачбола в рамките на втория сет - два при 4:5 гейма и още три в тайбрека. В него победи с 8:6 точки и изравни сетовете, но в третия Музети постигна късен пробив за 6:4 и вдигна победоносно ръце.

За световния №62 това беше едва първи финал в ATP и трета победа над играч от топ 10. Другите две бяха срещу световни №9 - Диего Шварцман и Феликс Оже-Алиасим. Сега надви световния №5 и то в мач за титлата.

За Алкарас това бе пропусната възможност за шеста титла след пет поредни спечелени финала. Четири от тях дойдоха в рамките на 2022 година.

Музети е едва четвъртият италианец с титла в Хамбург. Предишните бяха Никола Пиетранджели (1960 г), Паоло Бертолучи (1977 г) и Фабио Фонини (2013 г).