Световният номер 1 Даниил Медведев бе надигран и елиминиран на ¼-финалите от турнира в Майорка.

Въпреки че миналата седмица той се справи без проблеми срещу Роберто Баутиста Агут в Хале, днес втората ракета на Испания категорично бе по-добрият на корта и спечели след само 71 минути игра с 6:3, 6:2.

Всичко най-интересно от надпреварата може да следите пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Така Медведев се прости с шансовете си да спечели втора поредна титла в турнира, а Баутиста Агут записа четвърта победа над действащ №1 в ранглистата.

Световният №20 не направи нито една двойна грешка в хода на мача, като в същото време спечели 74% от точките си на първи сервис (32/43).

Следващият опонент на испанеца ще бъде Антоан Белие.

В другия полуфинал един срещу друг излизат Стефанос Циципас и Бенжамен Бонзи.

Гъркът успя да се справи трудно с 2:1 сета Маркъс Гирон след 7:6, 4:6, 6:3.

Преди това Бонзи нямаше проблеми с Даниел Алтмайер и елиминира съперника си с 6:3, 6:4.