Григор Димитров стартира с очаквана победа участието си в Мастърс 1000 турнира в Монреал.

Българинът се справи с 237-ия в ранглистата Алексис Галарно с 6:4, 7:5 и се класира за втория кръг на надпреварата.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 1 HD и бе прекъснат за 21 минути заради дъжд.

В дебютния сет българинът нямаше проблеми и демонстрира високата си класа, печелейки рутинно при 100 процента точки от първи сервис.

Във втората част обаче Димитров трябваше да връща пробив, като спечели 5 поредни гейма от 2:5, за да реши всичко в двубоя.

В следващия кръг хасковлията ще играе с Алекс де Минор, който елиминира друг канадец - Денис Шаповалов, след 7:5, 7:6.

В друг интересен двубой от първия кръг Пабло Кареньо Буста успя да надиграе Матео Беретини след 6:3, 6:2 и също се класира за следващата фаза.

Ранно отпадане за Мъри, победа на двойки и нов мач за Димитров днес (Резултати и програма)