Хуберт Хуркач ще е съперникът на Григор Димитров на турнира в Ротердам от категория ATP500, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

След като вчера Григор се справи лесно с Аслан Карацев, днес полският №10 в света имаше сериозни проблеми срещу коравия испанец Роберто Баутиста-Агут.

Хуркач триумфира след финален тайбрек - 7:5, 6:7(7), 7:6(4) в битка, която продължи малко над три часа. Григор ще има предимство на ден повече почивка и значително по-кратък мач в първи кръг.

Полякът изкопчи първия сет с пробив в последния момент, след като преди това двамата сервираха убедително и не стигнаха до възможности за брейк. Във втората част си размениха ранни пробиви, а в тайбрека Хуркач изпусна три мачбола и загуби със 7:9 точки.

Григор набързо се справи с Карацев и продължава напред в Ротердам

Финалния трети сет бе още по-завързан. Хуркач проби за 4:3, но когато трябваше да сервира за победата, изигра много слаб гейм и пробивът бе върнат. Стигна се до нов тайбрек, в който полякът поведе с 6:2 и изпусна още два мачбола, но на общо шестият най-после вдигна победоносно ръце. Хуби и Григор ще излязат за третия двубой на корт номер 1 в сряда, а програмата там започва в 12:00.

В друг мач от турнира днес представителят на домакините Гийс Броуер изненада шампиона от Sofia Open Марк-Андреа Хюслер (Швейцария) - 6:3, 7:5.