Световният №36 Николоз Басилашвили достигна до най-важния си мач в своята кариера.

Грузинецът победи със 7:6, 6:3 Тейлър Фриц в полуфинален мач от Мастърса в Индиън Уелс, който гледахте по MAX Sport 1 HD.

Камерън Нори уби мечтата на Григор Димитров за финал в Индиън Уелс

Така за първи път в своята кариера Басилашвили ще играе за титлата на турнир от сериите Мастърс.

Преди този турнир световният №36 дори не бе достигал до четвъртфиналите на Мастърс надпреварата, но тази нощ ще може да спорти за трофея. Негов съперник там за съжаление няма да е Григор Димитров, а победилият го на полуфиналите британец - Камерън Нори.

Американецът Тейлър Фриц пък пропусна да се превърне в първия представител на домакините, който играе финал в Индиън Уелс от 9 години насам.

Мачът бе много равностен, като за час и 41 минути видяхме само един пробив.

Такъв нямаше в първия сет, като двамата логично докараха нещата до тайбрек, в който отново имаше равенство при 5:5.

Тогава обаче дойдоха две решителни точки за Басилашвили, осигурили му първия сет.

Втората част стартира с два пропуснати брейкбола за Фриц, които бяха наказани два гейма по-късно, когато Басилашвили проби и поведе с 4:2 гейма, а след това затвърди и пробива си за 5:2.

Изключително драматичен бе последния гейм, когато Басилашвили поведе с 40:15, но не успя да затвори мача, стигна се до два шанса за пробив на Фриц, но грузиенцът съумя да ги отрази, пребори се за нов мачбол и в крайна сметка намери място на финала.

Гледайте турнирите от календара на АТР в каналите на MAX Sport.