Григор Димитров ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп във втория кръг на турнира на тревни кортове в Куинс от категория ATP 500, който можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Българинът впечатли в откриващия си мач вчера. когато победи светвния №11 Камерън Нори, докато Ботик днес надделя над американския квалификант Пол Джъб в три сета - 7:6(5), 4:6, 6:1 за два часа и 39 минути.

На теория нидерландецът ще е по-изморен в утрешния сблъсък, който е втори на централния корти и ще започне след 15 часа българско време.

След това Димитров има и мач на турнира на двойки, където играе с британеца Даниел Еванс. Двамата ще излязат на корт №1 срещу американския тандем на Тейлър Фриц и Тони Пол. Двубоят е четвърти в програмата, която започва в 14:30 часа.

Иначе във вторник станахме свидетели на много интересни мачове на централния корт. Най-голямата изненада бе отпадането на световния №5 Каспер Рууд, който загуби в първия кръг срещу играещия с "уайлдкард" британец Райън Пенистън - 6:7(4), 6:7(2) за два часа и 10 минути.

В следващия кръг Пенистън ще играе с аржентинеца Франсиско Серундоло.

В друг мач от деня американският гигант Сам Куери надви далеч по-нисичкият си аржентински съперник Диего Шварцман с 6:1, 6:4 за едва 57 минути игра. За Куери предстои двубой със сърбина Филип Крайнович.

Изненада нямаше в мача между Матео Беретини и Даниел Еванс. Италианецът, който е сред най-добрите играчи на трева, триумфира с 6:3, 6:3 за час и 36 минути.

Шоуто на деня обаче бе запазено за последната среща на Централния корт. Ветеранът Станислас Вавринка, който участва с уайлдкард, се справи с Франсис Тиафо след три тайбрека и общо два часа и 47 минути игра. Швейцарецът измъкна първия и третия сет след решителни дълги геймове - съответно на 2 и на 5 точки, за да оформи крайното 7:6, 6:7, 7:6.

За Стан успехът беше трети от три мача срещу американеца, като другото общо между тези двубои е, че винаги са предлагали максималния брой сетове.