Григор Димитров победи сърбина Душан Лайович след 4:6, 6:3, 6:2, за да си заслужи напълно мястото на осминафинал в Монте Карло.

Супертурнирът от сериите Мастърс 1000, първи от сезона на клей, гледате в каналите на MAX Sport, а зрелищният двубой на българина бе по MAX Sport 1 HD.

Гришо изостана с пробив още при първото си подаване, за да не успее да се върне в първия сет при стабилна игра на сърбина, който е финалист на тази надпревара от 2019-а година. Този сет отиде на сметката на Душан, но Димитров едва загряваше.

Втората част обаче също не се разви по идеален сценарий, като при 2:2 Димитров изостана с пробив. Но дойдоха четири поредни гейма за него, с което сетът приключи и резултатът бе изравнен.

Успокоен от този развой, българинът заигра много по-силно, като търсеше директни уинъри с ударите си, без да чака безкрайни разигравания.

В третия сет пробиви нямаше до 2:2, когато Григор нанесе удар, а после не погледна вече назад - нови четири поредни гейма, както бе и във втория сет, за да затвори мача за 1 час и 57 минути.

Както и през миналата година, първата ни ракета е на осминафинал, където го чака победителят от Каспер Рууд (№7 в ранглистата) и Холгер Руне (№47), като това ще е втори мач на корт "Рение III" утре в ранния следобед. Днес Руне спечели срещу Аслан Карацев в три сета - 7:6, 4:6, 6:3.