Победа в три сета срещу Аслан Карацев от Русия прати Григор Димитров на първия му полуфинал за 2021 година. Първата ни ракета достигна до последната четворка в Сан Диего, след като отстрани в три сета Аслан Карацев (Русия) - 6:1, 1:6 и 6:2.

По този начин хасковлията взе реванш за загубата от същия съперник в първия турнир от Големия шлем за годината - Australian open. Тогава руснакът бе звездата на надпреварата и стигна до полуфинал, тръгвайки от квалификациите, като отстрани Димитров в четвъртфиналите.

Негов съперник в полуфиналите ще бъде Каспер Рууд от Норвегия.

Българинът даде само един гейм на Карацев в първия сет, а след пробив в четвъртия гейм нямаше никакъв проблем да затвори убедително частта в своя полза - 6:1.

Вторият сет бе огледален на първия, като Григор се оказа от другата страна и този път той съумя да спечели само един гейм срещу съперника си, отсъпвайки с 1:6.

В решаващата трета част Димитров започна блестящо и поведе с 3:0. Карацев върна пробива, за да се доближи до 3:2, но Григор се вложи максимално на финалната права и с три поредни гейма стигна до 6:2 и победа в двубоя.

"Стартирах добре, във втория сет загубих два много важни гейма и след това трябваше да се прегрупирам в началото на третия. Имах пробив, но бях под постоянно напрежение, той е наистина добър. Трябваше да намеря различна стратегия. Тялото ми се чувства страхотно цяла седмица, развълнуван съм, че съм тук и играя.

Надявам се, че утре мога да играя по-добър тенис. Срещу Рууд ще бъде тежко, но съм концентриран върху себе си и ще направя всичко възможно, за да го спра", каза Григор в ефира на MAX Sport 1 HD след поредната си победа.

Рууд, следващият съперник на Димитров, стигна до полуфиналите след победа над Лоренцо Сонего (Италия) за малко повече от час и двадесет минути тенис и 6:1, 6:4.

Другият полуфинал ще противопостави Камерън Нори (Великобритания) и Андрей Рубльов (Русия). Британецът изненадващо елиминира Денис Шаповалова (Канада), при това в два сета за около час игра - 6:3 и 6:1.

Поставеният под №1 в основната схема Рубльов пък бе безкомпромисен в първия сет срещу Диего Шварцман от Аржентина - 6:1. Втората част изглеждаше така, сякаш ще бъде на сметката на Шварцман, който водеше с 40:0 при 6:5 в своя полза, но загуби пет поредни точки, срещата отиде в тайбрек и там руснакът наложи своята воля, за да затвори мача.

Гледайте мачовете от Сан Диего и всички големи турнири от ATP 250, 500 и 1000 в каналите на MAX Sport HD.