Григор Димитров отпадна в осминафиналите на "Мастърс" турнира в Рим. Най-добрият български тенисист изигра почти тричасов мач срещу Тейлър Фриц (САЩ), в който в крайна сметка загуби - 2:6, 7:6(11) и 1:6 и така приключи във Вечния град на стъпалото преди четвъртфиналите.

Този, а и останалите двубои от надпреварата, гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

В първия сет Фриц проби в третия гейм, за да поведе с 2:1, а в шестия Гришо имаше пет точки за пробив, които така и не реализира. Американецът дръпна с 4:2, след което пак взе подаването на родната звезда в седмия гейм и после затвори сета с 6:2.

Втората част бе същински трилър, като на Димитров на два пъти му се налагаше да отразява точки за мача на съперника си - първо в десетия гейм, а после и в дванадесетия.

В крайна сметка всичко се реши в тайбрек, за който със сигурност ще се говори доста в следващите дни, защото той се превърна в същински маратон.

Там Димитров спаси точка за мача, но също така имаше нужда от цели осем сет пойнта, за да спечели с 13:11 и да изравни сетовете след 7:6.

След зверския тайбрек Димитров допусна ранен пробив в решаващия сет, изостана с 0:3, а след това взе само един гейм и приключи участието си в Италия след 1:6.