Григор Димитров стартира с победа турнира от категория АТР 500 в Ротердам, който може да гледате по MAX Sport 1 HD.

Българинът победи с 6:1, 6:3 световния №98 Аслан Карацев, а това му отне само 59 минути.

Мач, който бе изобилстван от куп грешки от страна на Карацев, който на практика подари успеха на Гришо.

Българинът игра стабилно, не правеше грешки, но и не блестеше с отигравания, просто успя да използва всичките подаръци, които противникът му поднасяше.

Така Гришо тръгна успешно в турнира, където загуби финала през 2018-та година.

Двубоят стартира перфектно за Димитров, който набързо поведе с 4:0 и два пробива на сметката си. Българинът успя по отличен начин да се възползва от играта на опонента си Карацев, която бе изобилствана от куп грешки.

Непрестанните удари в аут и в мрежата подаряваха точки на Гришо, а първият и единствен гейм за Карацев в сета дойде след едва 18 минути игра.

Само осем по-късно първият сет вече бе свършил, когато с третия си пробив, този път постигнат на нула, Григор успя да спечели с 6:1.

Втория сет започна по сходен начин, защото нова серия грешки на Карацев подариха пробив на нула за Гришо, който го затвърди и поведе с 3:0.

Това означаваше, че българинът е спечелил девет от първите десет гейма в този мач.

Все пак до края Карацев успя да се отсрами, печелейки трите си подавания, но така и не достигна до брейкбол, с което безславно загуби този мач с 1:6, 3:6.

Следващият съперник на Григор Димитров ще е победителят от двубоя между Роберто Баутиста Агут и Хуберт Хуркач, които откриват програмата във вторник в "Ахой Арена" в 12:00 часа.