Григор Димитров загуби много равностоен мач срещу Стефанос Циципас на старта на турнира във Виена от категория ATP 500, който може да наблюдавате пряко по Max Sport 1 HD.

Българинът претърпя поражение с 6:7(6), 4:6 и се прости с надпреварата, като имаше лошия късмет да срещне най-високо ранкирания играч още в първи кръг.

Димитров има всички поводи да съжалява за загубата, защото трябваше да спечели първия сет, но го пропиля по лековат начин. В неговия тайбрек имаше три сетбола, но допусна обрат. На една от възможностите топката бе на ракетата на българина, но той изпусна от лесна позиция.

Във втория сет Циципас получи увереност и направи късен пробив, който също реши мача в негова полза.

Като цяло българинът игра като равен с равен с по-високо ранкирания съперник и позитивната линия в представянето му продължава. Остава обаче проблемът му в печеленето на такива ключови точки.

В първата част сервираше много по-убедително от своя съперник и изпусна общо три възможности за пробив срещу една за Циципас. Стигна се до тайбрек, в който българинът игра прекрасно в началото и поведе с два мини пробива. Първият бе върнат и Григор водеше с 6:3, когато загуби три поредни напрегнати точки. При последната от тях направи големия си пропуск. След това нов мини пробив донесе първата част в сметката на гърка.

Втората беше равностойна, като в нейното начало и двамата сервираха убедително. Стигна се до 4:4, когато Гришо отново пропусна възможност за пробив. В последвалия десети гейм се срина и направи три непредизвикани грешки, с което подпечата победата на съперника.