Григор Димитров не успя да достигне до първия си финал в ATP турнир след февруари 2018-а, като допусна поражение на полуфинала в Сан Диего от норвежеца Каспер Рууд.

Битката на корта бе паметна и много драматична, спечелена с 6:4, 4:6, 6:4 от световния №10 за два часа и половина.

Първата ракета на България допусна колебания на свое подаване в решаващи моменти от третия сет, които струваха скъпо. Тогава и нервите, и умората изглежда се прокраднаха, защото и двамата бъркаха нетипично често. Но Рууд показа по-здрави нерви и чака финал на турнира срещу Камерън Нори.

Британецът изненадващо прати у дома поставения под №1 в схемата Андрей Рубльов в другия полуфинал с 3:6, 6:3, 6:4.

Димитров проби първото подаване на норвежеца в мача за 2:0 гейма в първия сет, но не успя да затвърди пробива на свое подаване. В него имаше три геймбола, неоползотворени, след което се стигна до моментален рибрейк.

Последваха пет поредни гейма по учебник на подаването на двамата, като двата поредни свои Григор спечели на нула. При 4:4 обаче именно той се пропука, а пробивът на Рууд реши сета.

Втората част отново бе много равностойна като представяне от двамата. Григор допусна пробив - 1:2, но го върна светкавично, а нататък пак настана бомбардировка на сервис геймовете на двамата. Този път сбърка норвежецът - при 5:4 българската звезда проби и изравни сетовете.

Третият сет бе най-дълъг - 56 минути, а началото бе драматично - 4 поредни пробива, по два за Рууд и Димитров! За съжаление, при 3:3 Григор допусна петия пробив, за да види как мачът си отива.

А с това и шансът за първи финал в ATP от февруари 2018 г., когато загуби мача за титлата в Ротердам от Роджър Федерер.

Така Рууд чака финал в Сан Диего срещу Нори - в понеделник сутринта от 2 часа наше време по MAX Sport 1 HD.

Гледайте най-големите турнири в ATP в каналите на MAX Sport HD.