Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърса в Индиън Уелс след нова страхотна победа.

Този път българинът победи поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 6:4, 7:6(2) в много качествен и интригуващ мач, който продължи два часа и 40 минути. Нашият любимец триумфира във финален тайбрек в много качествен сблъсък, който приличаше на финал.

Гледахте го по MAX Sport 1 HD.

Победата е под №100 за Григор в Мастърс надпревари и той за първи път ще играе полуфинал в тази категория от 2019-а, когато загуби от Новак Джокович в Париж.

Предстои му двубой с англичанина Камерън Нори, който изненадващо лесно се справи с Диего Шварцман след 6:2, 6:0. Предстоящият сблъсък ще е директен за влизане в топ 20, като победителят със сигурност ще е минимум на 17-о място от понеделник. Полуфиналният мач на Григор очаквайте отново по Max Sport 1 HD в събота преди полунощ.

Хуркач днес сервираше страхотно и заби 14 аса срещу нито един за българина.

Григор обаче компенсира с фамозни отигравания от основната линия и много концентрирана игра в дългите разигравания. В третия сет нашата първа ракета изпусна аванс от 5:2 гейма, но показа характер във финалния тайбрек, до който полякът се добра с много характер и воля.

Хуркач взе първия сет с 6:3 гейма след късен пробив. Той игра невероятно на сервис в тази част, като спечели 93% от точките на първото му подаване. Григор също започна добре и комфортно взе първите си три сервис гейма, но в четвъртия трябваше да спасява две възможности за пробив.

При следващата Хуркач вече се възползва и проби за 5:3. След това нямаше проблеми да затвърди и да затвори сета.

Втората част обаче отиде на сметката на Григор - 6:4 гейма.

Двамата си размениха по един ранен пробив и Хуркач продължи да сервира много убедително, като в рамките на сета стигна до актив от 10 аса.

При 5:4 в полза на Григор обаче асът ни успя да вкара няколко ретура и това неизменно водеше до точки в негова полза при дълги класни разигравания. Така се стигна до първия му сетбол и той се възползва - проби и прати всичко да се решава във финален трети сет.

В него бе много емоционално, като победата сякаш бе пристанала вече на Димитров, после реши да го напусне, а накрая се върна при българина. Хуркач изпусна две ранни възможности за пробив, а след това Григор с много концентрирана игра постигна такъв.  Успя да го затвърди и поведе с 5:2, а при 5:3 сервира за мача.

Но именно тук показа колебания и допусна изравняване след пробив и после лесен гейм за поляка на неговото подаване. Стигна се и до 6:6.

В началото на тайбрека Григор даде точка при първия си сервис, но след това спечели следващите четири. Тази голяма преднина нямаше как да не бъде ключова и победата отиде на сметката му след 7:2 точки.

Така Димитров е на полуфинал след серия страхотни мачове в Индиън Уелс.

Гледайте Мастърса в Рая на тениса всяка вечер до 17 октомври по MAX Sport 1 HD.