Григор Димитров постигна убедителна победа с 6:3 и 2:0 в първия си мач от тазгодишния Мастърс в Монте Карло, който гледате по MAX Sport 1 HD. При този резултат неговият съперник Николоз Басилашвили се отказа при свой сервис и 0:40 - тоест, с три възможности за още един пробив на Григор.

Българинът трудно можеше да се надява на по-хубав мач за старт на надпреварата, като играта му определно вървеше. Той спечели 24 от 26-те си точки на сервис, което е изключително постижение предвид класата на съперника.

Басилашвили допусна един пробив в първия сет, а във втория загуби подаването си още в самото начало и реши да се откаже в края на третия гейм, въпреки че не личеше в движението му да има някаква травма. Оказа се, че той има проблем с кръста.

Това е втора победа за Григор над този съперник след тази на турнира в София преди пет години.

Хасковлията спечели комфортно първия сет с 6:3, след като показа добро ниво и по традиция красиви отигравания. Той загуби само едно разиграване на втория си сервис и сякаш това донесе разликата.

Двубоят започна с добро сервиране на българина, но и не редки негови грешки от бекхенд. Точно по този начин българинът изпусна първата си възможност за пробив в шестия гейм, пращайки топката в мрежата. Втората бе спасена със силен сервис, но при третата Басилашвили прати топката в аут и допусна пробив за 2:4. До края българинът продължи да е много стабилен и заслужено взе откриващата част, реализирайки два поредни аса.

В началото на втората част Гришо изпусна две възможности за пробив, но при третата не прости на съперника и започна перфектно още в първия гейм. Бързо затвърди пробива и Басилашвили реши, че няма смисъл да се мъчи повече и обяви края на мача.

В следващия кръг Григор ще играе срещу Душан Лайович, който надигра своя сънародник Филип Краинович с 6:2, 7:6(4).