Григор Димитров отпадна от турнира в Барселона от категория ATP 250, след като отстъпи с 1:6, 4:6 на Стефанос Циципас.

Гледахте мача по MAX Sport 1 HD, който ще продължи да е дом на тениса и в следващите седмици и месеци.

Първата ни ракета изобщо не успя да влезе в мача, направи отчайващ първи сет, загубен само за 24 минути, а после пропусна две отлични възможности да вземе превес, след като пробиваше във втория.

Мачът стартира много неприятно, след като Стефанос Циципас успя да осъществи пробив още в първия гейм.

Гъркът играеше дълбоко зад основната линия и планът му да кара Григор да бърка сработи. Българинът последователно прати лесен форхенд в мрежата, а след това и бекхенд аут.

По този начин той подари два брейкбола на Циципас и гръцката звезда се възползва от втория си шанс. След това той затвърди пробива, за да поведе с 2:0.

За съжаление нещата продължиха да се развиват ужасно за Григор, който започна да изпитва колебания и в сервиса си, а в третия гейм това доведе до светкавични три точки за пробив в полза на Циципас. Той реализира втория си шанс, а след това затвърди и този пробив, за да поведе с 4:0.

Нищо на корта не се промени и в следващите няколко гейма. Гришо все пак се разписа и спечели една част за 1:4, но след това безславно и само за 24 минути загуби сета с 1:6.

Шокиращо на фона на видяното в първия сет, Григор започна с пробив втория. Циципас показа първи слабости в своята игра, най-вече във форхенда си, което даде точка за пробив на Гришо и българинът се възползва. За съжаление обаче Циципас бързо направи рибрейк за 1:1, спирайки устрема на Григор във втория сет.

После двамата взеха подаванията си, а Димитров удари пак за 3:2 и води отново с пробив напред. И пак проблясня надежда, че поема юздите на тази част в търсене на обрат. Но пак веднага дойде отговорът на световния №5, който също печели подаването на съперника за 3:3.

Циципас пак не правеше изумителни неща, но достатъчно, за да взима своите сервис геймове. И при 5:4 нанесе удара, който му донесе победата. Григор прати две топки в мрежата при непредизвикани грешки, а на мачбол за съперника направи двойна грешка и след 1 час и 10 минути игра се оттегли от корта победен.

Стефанос чака четвъртфинал с Карлос Алкарас по-късно днес.