Григор Димитров отпадна от Мастърс турнира в Мадрид, който може да следите по MAX Sport 1 HD.

Това се случи след загуба с 3:6, 4:6 от Стефанос Циципас в двубой от третия кръг на надпреварата.

Световният №5 Циципас напълно заслужи своя билет за идния кръг, като за 78 минути не остави шансове на Григор и завоюва втори успех над него в рамките на седмица.

Именно Циципас бе човекът, който изхвърли Гришо от турнира в Барселона, сега го направи и в Мадрид.

За целия мач Димитров така и не се добра до точка за пробив, като просто не намери отговор на перфектния сервис и мощните форхенди, с които Циципас го засипваше.

Така участието на сингъл за Гришо в турнира приключи, а Циципас ще има четвъртфинален мач срещу Андрей Рубльов.

Срещата на "Аранча Санчес" започна спокойно и без драматични мигове.

Двамата изиграха четири светкавични гейма, в които безпроблемно спечелиха своите подавания, а резултатът бе 2:2.

Стефано Циципас взе и третия си сервис гейм, за да поведе с 3:2, преди да дойде решителният миг в този сет.

Това бе шестият гейм, в който три непредизвикани грешки, сред която особено се открояваше един сгрешен смаш удар, Григор подари три брейкбола на своя опонент. Стефанос Циципас отлично се възползва от възникналата ситуция и с доста агресия в играта си принуди Гришо отново да прати топката в аут, за да поведе с пробив.

Този пробив се оказа достатъчен за световния №5. До края той продължи да не допуска колебания в подаванията си, като успя да затвори първия сет в мача с 6:3 за 33 минути.

Втората част започна по много сходен начин с края на първата. Григор изпитваше сериозни трудности и много рядко вкарваше първия си сервис, което логично се отразяваше на неговата игра.

Само в рамките на два гейма Стефанос Циципас на три пъти достигаше до точки за пробив. И докато Гришо се спаси в първия гейм и в първия случай от втория гейм, при третия шанс прошка нямаше и Циципас поведе с 2:1 и пробив.

Той бе затвърден за 3:1, а след това последваха няколко гейма без пробиви, в които обаче Циципас играеше далеч по-убедително от Димитров и не му даваше абсолютно никакъв шанс на свой сервис.

До края на сета Гришо изобщо не супя да затрудни Циципас и се стигна до логичния край, в който гръцката звезда затвори частта с 6:4 и намери място в четвъртфиналите на надпреварата.