Гърция поведе на България с 2:0 победи на отборния турнир на нациите United Cup, който се провежда в Австралия.

В мача на първите ракети при мъжете Григор Димитров отстъпи драматично на световния №4 Стефанос Циципас с 6:4, 2:6, 6:7(4) след над два часа игра. MAX Sport 1 HD ви направи свидетели на епоса.

Така във втори последователен двубой Стефанос излъга своя съперник с финален тайбрек, като го побеждава за четвърти пореден път и общо шести в осем двубоя.

По-рано през деня Изабелла Шиникова загуби мача си срещу Деспина Папамихаил и по този начин Гърция е на мачбол от спечелване на целия сблъсък. Утре сутрин Виктория Томова излиза срещу световната №6 Мария Сакари и при загуба всичко ще бъде решено. Мачът можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD, а по същия канал веднага след края на сблъсъка на сингъл на първите ракети при дамите на двете страни ще ви покажем и Михаил Перволаракис - Димитър Кузманов, както и срещата на смесени двойки.

Днес Григор нямаше късмет, тъй като играеше много силно и това си пролича още в първия сет. В него успя да пробие в края за 6:4 и да поведе в резултата.

Във втория обаче непредизвиканите грешки дойдоха и той допусна два поредни пробива, за да изостане с 1:4. Пропусна да върне поне единия от тях и закономерно отстъпи с 2:6.

В третата решителна част двамата сервираха силно и изпуснаха по две важни възможности за пробив. Развръзката с финален тайбрек беше необходимия развой, а там ранен мини пробив за Циципас след непредизвикана грешка на Димитров се оказа решаващ.