Григор Димитров и Стефанос Циципас изиграха жесток двубой в Рим, който обаче отново завърши със загуба за българската звезда. Най-добрият ни тенисист бе близо до победата, като имаше няколко възможности да затвори мача в своя полза, но в крайна сметка пак отстъпи на гръцкия си съперник, този пъв в три сета - 3:6, 7:5, 6:7(4).

Срещата гледахте директно по MAX Sport 1 HD.

Гришо избра да посреща, а Циципас от своя страна не допусна изненада и взе подаването си, за да се окаже Димитров изоставащ с 0:1. Първата ни ракета не успя да вземе първия си сервис гейм и допусна пробив, като след два гейма губеше с 0:2, a след това отново не съумя да се противопостави и след само 10 минути тенис вече догонваше още повече - 0:3 и само три спечелени точки. Той все пак се съвзе и след гейм на нула намали до 1:3, но след това взе само точка и се стигна до 1:4. Пробиви в следващите геймове нямаше, като Гришо взе на нула подаването си за 3:5. Отговорът на Циципас бе сходен и така първата част завърши за малко повече от 30 минути при резултат 3:6.

Първите шест гейма на втория сет минаха без пробиви, като единствено Циципас бе стигнал до брейк пойнт при 2:2, но не успя да го осъществи. При 3:3 обаче гръцката звезда се поправи и оползотвори втората си възможност, за да поведе с 3:4.

При едно от следващите разигравaния напрежението и нервите дойдоха в повече на Димитров, който зрелищно счупи ракетата си.

Избликът на ярост, който върна Григор в мача срещу Циципас

Димитров се вдигна и стигна до първия си пробив в мача, с който изравни резултата във втория сет до 5:5. Подемът му продължи, като той взе на нула последвалия сервис гейм и принуди Циципас да подава за оставане във втория сет. В крайна сметка втората част приключи при 7:5 за Гришо и така двамата стигнаха до трети сет.

Третата част започна с по един разменен гейм, а в третия такъв Циципас стигна до 40:0 в своя полза, но пропиля три точки за пробив и така Гришо поведе с 2:1.

След това и двамата търпеливо взимаха своите сервис геймове, а възможностите за пробив бяха мираж. След изключително дълго разиграване Григор поведе с 5:4, а Циципас пак трябваше да сервира, но този път за оставане в мача.

Димитров стигна до мачпойнт при 40:30, но съперникът му успя да излезе от ситуацията и да стигне до точка за геймa, която оползотвори за 5:5. Българският тенисист даде само точка на Циципас, за да поведе с 6:5 и се приготви да посреща подаването му, като в крайна сметка след 6:6 и още един пропуснат мачбол от българина се стигна до тайбрек. Там Циципас взе първите 5 точки, като в крайна сметка затвори мача в своя полза след 2 часа и 37 минути игра.