България изравни срещу Белгия - 1-1, в първия ден на мача на двата тима от смесения отборен турнир по тенис United Cup. Григор Димитров донесе точката за нашите, след като спечели с 6:4, 7:5 срещу Давид Гофен.

Видяхте мача по MAX Sport 1 HD, а първата ни ракета при мъжете се представи на добро ниво, както и преди два дни срещу гръцкия ас Стефанос Циципас. Григор върна в играта българския отбор, след като по-рано тази сутрин Изабелла Шиникова загуби от Алисън ван Уйтванк в три сета и изостанахме.

Григор проби по два пъти в двата сета, за да стигне до победата, а в един удивителен гейм на старта на втората част спаси шест точки за пробив на Гофен. Двамата се познават отлично, играли са вече 11 пъти един срещу друг, а редовно тренират заедно и са приятели от юношеските години.

"Това не е много добре, защото аз знам какво ще направи, но и той знае какво ще направя аз", разсмя се след мача Димитров в интервюто на корта.

И каза още, че изпитва гордост всеки път, щом играе с герба на България на екипа си.

След победата му днес резултатът е 1-1 в мача, като по-рано тази сутрин Изабелла Шиникова изгуби своя мач на сингъл.

Предстоят три двубоя в неделната сутрин, отново по MAX Sport 1 HD:

04:00 Виктория Томова - Елизе Мертенс

Следван от Димитър Кузманов - Зизу Бергс.

Следван от мач на смесени двойки, който може да е с решаващо значение за крайния изход, ако се стигне до 2-2 след всички срещи на сингъл.