Австралиецът Джон Милмън елиминира Григор Димитров от турнира ATP 250 в Делрей Бийч (Флорида) с 6:4, 6:4 на четвъртфинал. Гледахте мача по MAX Sport 3 HD, където следите и целия турнир на твърди кортове.

Австралиецът не трепна в решаващите моменти и показа страхотна стабилност на свой сервис, което не може да се каже за първата ни ракета. След 1 час и 35 минути на корта Димитров отпадна от надпреварата, която бе първа за него от почти месец.

През този период той изкара и Covid-19, като не е ясно и точно в каква кондиция е след заразата.

Първият сет бе голяма мъка в търсене на първия сервис за Гришо, тъй като този елемент от играта бе останал някъде в хотела или из съблекалните на комплекса. Българинът вкара едва 42 процента първо подаване, а това прави геймовете много трудни, когато сервираш. Все пак нещата вървяха равностойно до 4:4, но се виждаше, че Милмън взима своето подаване далеч по-уверено.

Австралиецът проби за 4:5 и затвори сета с гейм на нула, като общо даде 4 точки на Гришо от своите сервис геймове в тази първа част.

Димитров излезе с друга увереност за втория сет, започна да търси директни уинъри с преоткрита увереност и изглеждаше, че класата ще си каже думата. Първата ни ракета поведе с 3:0 с пробив, но при 3:1 отново се появи червейчето на съмнението, бяха допуснати дребни, но ключови грешки, и брейкът бе върнат.

Съдбата отново даде златна възможност на Григор да пробие при 3:2, като Милмън за първи път стана неуверен на свой сервис. Но брейкпойнтът бе изпуснат, а после австралиецът стабилизира играта си и нанесе своя удар.

Отново при 4:4 Григор бе пробит - притеснително лесно заради прокрадналата се отново неувереност на първи сервис. Милмън използва още първия мачбол на свое подаване и затвори срещата с 6:4, 6:4.

Той ще играе на полуфинал срещу Райли Опелка от САЩ, победил тази нощ Адриан Манарино със 7:6, 3:6, 6:1.

Другата двойка по пътя към финала е Камерън Нори (Великобритания) - Томи Пол (САЩ). Британецът победи представителя на домакините Себастиан Корда, а Пол спечели срещу Стефан Козлов.

Ще гледате и двата мача по MAX Sport 3 HD, като този на Пол и Нори започва не преди 22 часа в съботната вечер, а Опелка и Манарино се срещат не преди 03:00 ч в неделната сутрин.

Загубата на четвъртфинала потвърди, че Григор Димитров ще напусне топ 30 на ранглистата на ATP от понеделник - за него се очертава 33-а позиция в обновения ранкинг другата седмица.