Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс турнира в Мадрид.

Родната звезда победи с 6:0, 6:3 световния №15 Диего Шварцман в мач, който гледахте по MAX Sport 1 HD.

Категоричен успех за Димитров над съперник с по-висок ранкинг, а и изявен специалист на клей, какъвто безспорно е аржентинецът Шварцман.

Разтежение в корема на дребничкия Шварцман обаче до голяма степен ограничи сервисите му и играта от форхенд, което логично улесни задачата на българина.

Григор по перфектен начин се възползва от създалата се ситуация, изигра много силен мач и намери място в третия кръг на надпреварата.

Там той ще срещне победителя от мача между Стефанос Циципас и Лука Пуи, който е по-късно тази вечер. Следващата среща на българина ще бъде утре и е не преди 18:30 часа българско време на същия корт - "Аранча Санчес Викарио" - като отново е четвърти в програмата за деня.

Началото на мача бе идеално - пробив на българина след две двойни грешки на Диего Шварцман, като  брейкът веднага бе затвърден за 2:0 със сервис гейм на нула от първата ни ракета.

Последва нов пробив и 3:0 за Димитров, който перфектно се възползваше от неразположението на Шварцман. То бе свързано с разтежение на коремен мускул, което най-осезаемо се виждаше при сервирането на аржентинеца.

Димитров търсеше уинърите, играеше агресивно и така спечели и четвъртия гейм. До края бе ясно, че Шварцман няма как да се върне в сета, а без напрежение и с настроение Григор взе и последвалите два гейма, за да оформи така наречения "геврек", печелейки сета с 6:0 за 23 минути.

С началото на втория сет Диего Шварцман все пак спечели първия си гейм в мача, но пробивът в полза на Гришо не закъсня.

Той го осъществи в третия гейм, поведе с 2:1, а след това затвърди пробива си, за да поведе с 3:1.

Последва размяна на сервис геймове, в които Гришо пропиля два брейкбола, с които можеше съвсем да убие интригата в сета, но вместо това резултатът стана 4:3 в полза на българина.

Гришо увеличи преднината на 5:3, за да осъществи нов пробив, с който затвори сета и мача, за да намери място в третия кръг в Мадрид за първи път от 2017-та година, когато бе елиминиран в три сета от Доминик Тийм след драматичен тайбрек в решаващата част.

Всъщност, в четвъртък нашата ракета номер 1 ще изиграе два мача на "Аранча Санчес Викарио". След кратка почивка веднага слез изявите си на сингъл, той би следвало да излезе и на двойки в тандем с Феликс Оже-Алиасим срещу колумбийците Хуан Себастиан Кабал и Роберт Фара.