Григор Димитров достигна до полуфиналите на Мастърс турнира в Монте Карло.

Родната тенис звезда победи Хуберт Хуркач от Полша с 6:4, 3:6, 7:6 (2) в изключително напечен мач, който съпреживяхте по MAX Sport 1 HD.

Двамата демонстрираха силен тенис в продължилата два часа и половина драма, която затвърди чудесната седмица на Григор.

Той пристигна в Монте Карло със слаб сезон до момента и без големи очаквания на турнира, който се играе на най-слабата за него клей настилка.

Но Гришо бе перфектен. През последните дни той надви финалиста от 2019-а Душан Лайович, световния №7 Каспер Рууд, а сега се справи и с 14-ия в света Хуберт Хуркач.

Така за втори път след 2018-а българинът ще е полуфиналист в Монте Карло, а негов съперник там ще е испанецът Алехандро Давидович Фокина.

Подобно на вчерашния мач срещу Каспер Рууд, днес Григор отново започна с ранен пробив в третия гейм.

Отново виждахме един стабилен Григор, който с играта си кара съперниците да бъркат, както на няколко пъти направи и Хуркач, с което подари на българина три брейкбола, а Димитров реализира още първия шанс.

По този начин той поведе с 2:1, а след това безпроблемно затвърди пробива за 3:1.

Последва размяна на няколко спокойни сервис гейма и за двамата. Те не позволиха на съперника си да достигне до брейкбол, а резултатът стана 4:3 в полза на Григор Димитров.

И така без повече драма и критични моменти, Григор доста уверено затвори сета срещу световния №14 с 6:4.

Вторият сет започна по-колебливо за Григор, като още в първия си сервис гейм той трябваше да отразява точка за пробив на Хуркач.

Григор обаче се справи с агресивните удари на поляка и успя да обърне гейма.

За съжаление, нашето момче родължаваше да предоставя инициативата на Хуркач, а това започна да дава своето отражение на корта и в шестия гейм полякът стигна до нов брейкбол.

Този път той не сбърка и дръпна с пробив, който впоследствие затвърди, за да поведе с 5:2.

Хуркач спести сили в следващия гейм, за да бъде перфектен в решителното си подаване, което взе безпроблемно и затвори втория сет с 6:3.

Третата част започна ужасяващо - с пробив в полза на Хуркач още в първия гейм.

Стабилността в играта и сякаш желанието напускаха Григор с всяка изминала минута на корта, но този пробив събуди българина, който отговори перфектно.

Бърз рибрейк и светкавичен гейм на 15 го изведоха напред с 2:1 в сета.

След това двамата нямаха особени трудности в подаванията си, като набързо и без драма достигнаха до резултат от 4:3 в полза на Григор.

Българинът може много да съжалява за случилото се в следващия осми гейм, защото пропиля два брейкбола, които бяха с тежестта на скрит мачбол.

Той на два пъти имаше чудесни възможности да го направи, но Хуркач се измъкна от трудната ситуация.

В следващия гейм обаче Хуркач стори това, което Гришо не успя. Той осъществи пробив в точния момент, поведе с 5:4 и трябваше да сервира за място на полуфиналите в Монте Карло.

За щастие в този критичен момент Димитров показа характер, а и разколебаният Хуркач му помогна. 40:15 и два шанса за рибрейк за българина, който се възползва от втората възможност и изравни за 5:5.

Григор доразви пробива си за 6:5, а след това на два пъти дотигаше до мачбол, но за огромно съжаление не успя да затвори мача. Хуркач се справи с трудната ситуация и прати двубоя в решителен тайбрек.

Там интрига нямаше, защото Гришо набързо поведе с минипробив и 4:1, а впоследствие безпроблемно затвори мача със 7:2 в тайбрека.

Полуфиналът срещу Давидович Фокина е в събота не преди 14:30 часа и отново ще бъде излъчван по MAX Sport 1 HD - като преди това на централния корт ще е първият полуфинал на двойки.