Григор Димитров отпадна от турнира на тревни кортове от категория АТР 500 в Лондон. Българинът, който има една титла от надпреварата в “Куинс” през 2014 година, бе бледа сянка на себе си и загуби в два сета от Ботик ван де Зандсхулп - 6:7(5) и 3:6.

Нидерландецът записа първа победа в два мача срещу Димитров, а също така за първи път в кариерата си ще играе четвъртфинал на трева в турнир от най-високото ниво.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Играта на Григор бе далеч от тази в първия му мач, в който победи Камерън Нори. В първата част българинът поведе с 4:2, но в доста дълъг гейм направи три двойни грешки и пропусна общо девет геймбола. В следващия си сервис гейм Димитров отново допусна изравняване от 40:0, а при 5:5 спаси точка за пробив, но след това допусна двойна грешка. Все пак той успя да се добере до тайбрек, но нова двойна грешка там и грешка от бекхенд в последната точка му костваха първия сет.

Във втория сет видяхме един-единствен пробив, който за съжаление не бе на сметката на Григор и на практика реши тази част. Ван де Зандсхулп проби Димитров, за да поведе с 1:3, след което спечели подаването си, затвърждавайки брейка за 1:4. Българинът живна с гейм на нула, но нямаше сили за нещо повече, а с множеството грешки бе видно, че играта му днес просто не върви. В крайна сметка той отстъпи с 3:6 и напусна турнира.

В следващата фаза Ботик ще се изправи срещу Алехандро Давидович Фокина. Испанецът спечели в три сета срещу Алекс де Минор (Австралия). Той отстъпи с 4:6 в първата част, но след това изравни след 6:4 в своя полза, а благодарение на 7:5 в третия сет се класира сред последните осем в Лондон.