Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърса в Мадрид след чиста победа над французина Грегоар Барер.

Нашият представител триумфира със 7:6(6), 7:6(2) след почти два часа игра на корт №3 в испанската столица.

Гледахте мача по MAX Sport 1 HD.

Българинът не стигна до нито една възможност за пробив, но беше убедителен в двата тайбрека, като преди това спаси общо пет възможности пред съперника - една в първия сет и четири във втория.

Той започва успешно четвърти пореден турнир на клей, но досега във всички случаи отпада в следващия си мач. Сега е изправен пред подобна възможност, защото негов съперник в неделя ще бъде шампионът от Барселона Карлос Алкарас.

Днес Григор сервираше добре и показа спокойствие и самочувствие. Световният №56 Барер обаче също игра на много високо ниво, най-вече на сервис.

Той постави под сериозно напрежение Григор в осмия гейм на втория сет, когато стигна до четири възможности за пробив, но не успя да реализира нито една.

Загубата му е втора срещу Григор в общо три мача.