Джейсън Кублер ще бъде първият съперник на Григор Димитров в Мастърс турнира в Индиън Уелс, след като победи с 6:4, 7:6 Лоренцо Сонего (Италия).

Надпреварата от Мастърс сериите в Калифорния започна същинската си част в сряда вечер, а вие няма да пропуснете нищо от нея чак до финала по MAX Sport 1 HD.

Мачът на Димитров с Кублер няма да е преди петък вечерта, а двамата никога досега не са се срещали в двубой от ATP турнир. Григор преследва трето поредно силно участие в Рая на тениса след четвъртфинала миналата година и полуфинала през 2021-ва.

Маркъс Гирон победи Алекс Ковачевич (и двамата от САЩ) с 6:3, 7:5, и ще играе с друг американец - Франсис Тиафо. Точно от тази двойка ще излезе и съперникът на Димитров/Кублер за третия рунд.

Горчиво бе завръщането на корта на легендарния ветеран Гаел Монфис, който загуби още на старта от австралиеца Джордан Томпсън с 3:6, 1:6. Френският шоумен не бе играл от август, когато се контузи на турнира в Монреал.

Една от големите изненади дойде рано тази сутрин, когато Александър Бублик загуби от тайванеца У Тън-Лин с 4:6, 4:6. Азиатецът е 175-и в ранглистата и бе считан за аутсайдер срещу представителя на Казахстан, който направи силен старт на годината.

У Ибин - Жауме Мунар 6:7, 6:0, 7:6.

Преките предавания от Рая на тениса продължават и довечера от 21:00 часа пряко по MAX Sport 1 HD, като началото ще е с мача между Стан Вавринка и Александър Вукич. Около полунощ се очаква да започне и срещата на тандема Григор Димитров/Хуберт Хуркач срещу Раджийв Рам/Джо Солсбъри, като тя е трета в програмата на корт номер 6. Преди това има още два мача на двойки, първият от които стартира в 21:00.