Двубой между Даниил Медведев (Русия) и Александър Зверев (Германия) ще бъде украшението на осминафиналите на турнира "Мастърс" в Индиън Уелс. Двамата си уредиха голямата битка след трисетови победи, съответно срещу Иля Ивашка от Беларус и Емил Руусувори от Финландия.

Надпреварата в калифорнийската пустиня гледате на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Руснакът постигна шестнадесетата си поредна победа през сезона след 6:2, 3:6 и 6:1 срещу Ивашка. Пробив още в първия гейм на мача му бе достатъчен да поведе в резултата, а след това той направи брейк и рано във втората част, но беларуския съперник му върна "услугата" и изравни сетовете. В решаващата трета част обаче Медведев вдигна оборотите и след 6:1 продължи напред към следващия кръг.

Германецът Зверев имаше доста по-тежка задача и се нуждаеше от три часа, за да пречупи финландския си съперник Руусувори, ато вастана факт след 7:5, 1:6 и 7:5. Зверев достига до четвъртия кръг в Калифорния за трети път от общо седем участия в престижния турнир досега в кареирата си. Той взе трудно първата част, във втората катастрофира с едва един спечелен гейм, а в третия сет отрази три точки за пробив при 4:4, за да намери начин да спечели мача.

Чилиецът Кристиан Гарин отстрани в два сета Каспер Рууд (Норвегия), поднасяйки една от големите изненади на третия кръг. Това стана факт след 6:4 и 7:6 (2).

Андрей Рубльов се справи в два сета с Юго Умбер от Франция - 7:5 и 6:3.

Американецът Франсис Тиафо също записа двусетов успех над Джейсън Кублер (Австралия) - 6:3 и 6:2.

Контузията на Григор Димитров го принуди да се откаже от мача си на двойки, където с Хуберт Хуркач от Полша трябваше да играят с Рохан Бопана (Индия) и Матю Ебдън (Австралия).