Доминик Тийм спаси два мачбола срещу Томи Пол, за да оцелее в домашния турнир във Виена, който гледате през цялата седмица по MAX Sport 1 HD.

Бившият №3 в света обърна мача от 2:6, 7:6, 7:6, като публиката го вдигна в най-ключовите моменти, изправен на ръба на елиминацията.

Тийм спечели след 2 часа и 58 минути в драма, която ще му даде увереност за следващите дни на надпреварата от ATP 500 във Виена, където е печелил титлата през 2019-а. Още един успех на турнира ще му осигури и завръщане в топ 100, след като проблемите с травми и дълги отсъствия от корта го извадиха трайно от стотицата на елита.

Следващото препятствие е Даниил Медведев (първи поставен) или Николоз Басилашвили - двамата се срещат в сряда на корта в мач от първия кръг.

Денят във Виена завърши с изключителна битка на Хуберт Хуркач и Франсис Тиафо, съответно №11 и №17 в световната ранглиста в момента. Полякът победи със 7:6, 3:6, 6:3 за два часа и половина, а срещата бе чудесен край на емоциите за публиката в залата на един дълъг и пълен със силен тенис ден.

Той бе добър и за британците - Камерън Нори преодоля с 3:6, 6:2, 7:6 Педро Качин, а Дан Евънс се справи в два сета с Оскар Оте - 6:4, 7:6.

Стартът бе позитивен и за нас, българските почитатели на тениса. В четвъртък чакаме второто появяване на корта и на Григор Димитров, който във вторник стартира с хубава победа над Тиаго Монтейро - 6:3, 6:4. Руснакът Андрей Рубльов е съперник №2 на първата ни ракета във Виена.