Даниил Медведев изигра един от най-силните си мачове от началото на годината и победи Новак Дожкович на полуфиналите на турнира в Дубай от категория ATP 500, който можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Руснакът триумфира с 6:4, 6:4 за час и 36 минути игра, и така в трета поредна седмица ще играе финал, след като спечели титлите в Ротердам и Доха.

И двамата влязоха в мача след огромна серия от поредни победи, но тази от 15 на Джокович от началото на годината бе прекъсната.

За Даниил успехът е 13-и последователен, а той дойде след два пробива в първия сет и още един във втория. Руснакът даде само една брейк възможност за съперника и макар че тя бе реализирана, Джокович не успя да стигн до нови шансове във втората част, когато имаше значение.

Сърбинът направи необичайни грешки, но неточностите в играта му си проличаха още в началото на турнира, когато едвам победи чеха Томас Махач.

На финала Медведев ще играе със своя сънародник и актуален шампион Андрей Рубльов.

Световният №6 успя за първи път в кариерата си да победи добрия си приятел Александър Зверев в официален мач - 6:3, 7:6(9) след много оспорвана битка.

Рубльов изпусна пет мачбола във втората част, от които четири в тайбрека, но показа здрави нерви и заслужи възможността да защитава титлата си утре.

Финалът в Дубай е от 17 часа и ще се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.