Новак Джокович игра първи мач откакто спечели две поредни титли в началото на октомври и се справи подобаващо.

Големият сърбин започна защитата на титлата си на Мастърса в Париж с успех над Максим Креси - 7:6(1), 6:4 след час и 44 минути игра, за да се класира за трети кръг.

Ноле дълго се затрудняваше с мощните сервиси на съперника и не успя да реализира три възможности за пробив в първия сет. Все пак в тайбрека показа по-голямата си класа.

Във втория дочака своя момент при 4:4, когато проби и след това комфортно затвори двубоя. Така той ще играе в следващия кръг с добрия си познайник Карен Хачанов от Русия, когото победи преди по-малко от месец.

В друг мач от днес Андрей Рубльов забрави за поражението от Григор Димитров във Виена и също продължи напред. Той надделя над американския гигант Джон Иснър след 6:2, 6:3 за малко повече от час игра.

В следващия кръг световният №9 чака Хуберт Хуркач или един измежду Холгер Руне и Стан Вавринка.

Полякът Хуркач се класира за 1/16-финалите след победа в два сета над играещия с "уайлдкард" представител на домакините Андриан Манарино - 7:6(5), 6:4 за час и 50 минути игра.