Новак Джокович спечели в два сета срещу Пабло Андухар в първия си мач на турнира в Тел Авив. Сърбинът триумфира след 6:0 и 6:3, за да продължи напред към четвъртфиналите в Израел, като това бе срещата, в която Джокера губи най-малко геймове досега през сезона.

Победата му гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Испанецът не оказа особена съпротива цялостно, но пък един от спечелените му три гейма бе истински маратон, продължил 22 минути - и така стигна до 1:1 във втората част. За Ноле това бе първи мач след демонстративния турнир "Лейвър Къп", в който взе участие в Лондон миналата седмица.

Новак проби сервиса на противника си четири пъти, като срещата продължи близо час и половина. Следващото препятствие пред Джокович е Вашек Посписил от Канада.

Диего Шварцман напусна надпреврата след загуба в три сета от Артур Риндеркнеш - 3:6, 6:2 и 6:7(7).

Лиъм Броуди пък надви Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 3:6 и 6:3.