Новак Джокович продължава да потвърждава, че Мастърсът в Рим на червени кортове е един от любимите му турнири.

Сръбската суперзвезда се класира за общо 17-ия си пореден четвъртфинал в надпреварата и 91-и на ниво Мастърс в кариерата след победа над Камерън Нори с 6:3, 6:4.

Ноле постигна общо три пробива в мача, като бе улеснен и от контузия на британския си съперник в края на втория сет.

В следващия кръг Джокович ще играе с датския суперталант Холгер Руне, който днес елиминира австралиеца Алексей Попирин след 6:4, 5:7, 6:4.

Ноле е шесткратен шампион в Рим, като приключението му тази надпревара започна през далечната вече 2007 година. Тогава той достигна четвъртфинал и загуби от Рафаел Надал.

В 17-те си участия той само три пъти е отпадал на тази фаза. Другите два случая бяха през 2010-а след загуба от Фернандо Вердаско и през 2013-а след загуба от Томаш Бердих.