Новак Джокович победи Аслан Карацев с 6:3, 6:2 в мач от втория кръг на Мастърс турнира в Рим, който наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Григор започна успешно в Рим, беляза своя мач №600 с победа

Така световният №1 напълно безпроблемно си осигури място в третия кръг на надпреварата, в която трябва да достигне минимум до полуфиналите, ако иска да запази челната си позиция в ранглистата.

Джокович свърши своята работа в рамките на 90 минути, без да даде каквито и да е шансове на Карацев.

Ноле стартира с пробив още в първия сервис гейм на опонента, повеждайки с 2:0. Единствените мигове на колебание от страна на сърбина дойдоха минути по-късно, като той допусна светкавичен рибрейк.

Нещата стигнаха до резултат 3:3, а тогава Джокович спечели три поредни гейма, за да вземе сета с 6:3.

Във втората част интрига нямаше, като набързо с 6:2 Джокович затвори двубоя.