Новак Джокович тръгна към шестата си титла на Nitto ATP Finals с победа срещу един от големите съперници за нея - Стефанос Циципас. Сръбският майстор спечели с 6:4, 7:6 за един час и 37 минути, а вие видяхте шоуто от "червената" група на турнира в Торино по MAX Sport 1 HD.

Джокович гони изравняване на рекордните шест трофея във Финалната надпревара на годината, което е постигал само Роджър Федерер. И стартира по възможно най-добрия начин. Той проби още в откриващия гейм на мача за психологическо предимство, след което бе невероятно стабилен на своето подаване.

Джокера "отпусна" четири точки на сервис в първия сет на Циципас, за да го затвори при 6:4.

Втората част мина без пробив, като единствената точка за такъв се отвори пред Стефанос при 2:2, но той пропусна. В тайбрека Новак нанесе ранни удари и доведе нещата до 5-1, преди гъркът да върне единия минипробив. Но не стигна - 7-4, с което мачът бе приключен.

Това е десета победа на Джокович срещу този съперник при едва две загуби. Тя означава още, че Циципас няма шанс да стане №1 в ранглистата преди края на годината.

Рубльов триумфира в руското дерби на Финалите

Единствен, който може да измести от позицията Карлос Алкарас, е Рафаел Надал. Испанската легенда обаче трябва да спечели титлата, а това на първо време мина през задължителна победа в "зелената" група във вторник срещу Феликс Оже-Алиасим. И двамата загубиха първите си срещи в Торино и който падне днес, отпада.