Новак Джокович победи Лоренцо Музети с 6:0, 6:3 за час и 15 минути в четвъртфиналите на Rolex Paris Masters, който можете да набюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Сръбският №7 в света беше много убедителен и повтори триумфа с 2:0 сета срещу този съперник след мача им в Дубай през февруари.

В първия сет Ноле загуби само две от 14-те точки на свой сервис и непрестанно тормозеше на ретур световния №23. Това доведе до три пробива при общо пет възможности за шесткратния шампион.

Във втората част Музети се вдигна и направи пробив, за да поведе с 2:1, но за негово съжаление проблемите му на сервис продължиха и Джокович спечели четири поредни гейма, за да обърне резултата. Насочи се към победата и при 5:3 взе подаването си, за да затвори двубоя. Вечерта не бе съвсем спокойна за него, тъй като към края на мача той по някаква причина се изнерви и се разкрещя на треньорите си.

На утрешните полуфинали Новак ще играе със Стефанос Циципас, който сломи американеца Томи Пол с 6:2, 6:4 за час и 18 минути.

Другата голяма новина от днешния ден е отпадането на световния №1 Карлос Алкарас. Испанецът, който в миналия кръг отстрани нашия Григор Димитров, не успя да се противопостави на Холгер Руне.

Датчанинът спечели първия сет след пробив за 4:2, а във втория се стигна до тайбрек и там Алкарас почуства остра болка в коремната област и се отказа при 1:3 точки. Изглежда лидерът в ранглистата не искаше да рискува със състоянието си заради предстоящия финален Мастърс в Торино и мачовете в Купа "Дейвис".

Страхотната форма на Руне продължава, като той е с 13 победи в последните 14 мача. Единственият, който го надви в този период, бе Феликс Оже-Алиасим на финала в Базел.

Сега именно канадецът отново ще е съперник на Руне, този път на полуфиналите. Феликс успя да надделее над Франсис Тиафо за втори път в рамките на годината, след като го победи и на Мастърса в Барселона.

Днес Оже-Алиасим триумфира с 6:1, 6:4 за час и 34 минути и продължава да преследва титла в четвърти пореден турнир.