Новак Джокович детронира шампиона Даниил Медведев и спечели за шести път Мастърса в Париж.

Сърбинът триумфира в страхотен мач след обрат за 4:6, 6:3, 6:3 за 2 часа и 16 минути и взе частичен реванш за загубата си от руснака на финала на US Open през тази година.

Това е общо 37-ата Мастърс титла за сърбина и 85-ата в кариерата му. Пета е за годината, но първа в тази категория.

Медведев пропусна да защити трофея си, но показа страхотно ниво и едва ли има за какво да съжалява след този мач. Просто съперникът му бе малко по-концентриран в решителния трети сет.

В първия сет руснакът триумфира след ранен пробив, който беше върнат при 2:1 и още един при 4:3 в своя полза. Впечатли с традиционната си "имитация на стена", като почти не оставяше печеливши удари на съперника.

Във втория сет ситуацията малко се промени. Медведев продължи да играе страхотно, но Джокович все по-често упражняваше печелившата комбинация сервис-воле. Тя му донесе безоблачни сервис геймове и плюс това той направи пробив за 3:1. При 5:3 в своя полза трябваше да спасява три възможности за пробив, а след това получи облекчение реализирайки общо третия си сетбол.

Решителният сет започна равностойно, но отново руснакът "мигна пръв" и допусна пробив за 2:3. Джокович го затвърди лесно и след това направи още един за 5:2. Не му беше обаче лесно да затвори мача. Получи рибрейк и въпреки това завърши срещата на сервис на съперника.

След края й двамата се засипаха с похвали и дадоха интервю с впечатляващ френски език. Доказаха, че са добри не само с изявите си на корта.