Световният №1 Новак Джокович е на четвъртфинал на турнира от категория АТР 250 в Баня Лука. Джокера даде сет на 18-годишния си френски съперник Лука Ван Аш, но после бързо превключи на познатите на всички обороти, за да спечели мача в три сета и да продължи към следващата фаза - 6:7(4), 6:3 и 6:2.

Този турнир гледате в ефира на MAX Sport 3 HD.

Сърбинът загуби първата част с тайбрек - 6:7(4), като този сет можеше да приключи още по-рано, но Ван Аш не успя да го затвори при 5:4 в своя полза.

След това Джокович видимо заигра по-добре, макар да се оплака от корта след края на мача, и изравни сетовете благодарение на 6:3 във втория.

Французинът проби в началото на решаващата част, но Ноле му отговори с два пробива, поведе с 4:1, а после му даде само гейм, приключвайки всичко за 2:38 часа след 6:2.

Oще един сърбин в лицето на Ласло Джере също продължава напред - това стана факт след 6:4, 6:7(1) и 6:4 срещу Борна Чорич от Хърватия.

Сръбският тийнейджър Хамад Медйедович обаче приключи участието си. 19-годишният талант отстъпи с 6:7(6) и 5:7 на Грегоар Барер от Франция, който е №8 в основната схема на турнира в Баня Лука.