Два български удара попаднаха сред най-добрите за ден №4 на турнира United Cup, който може да следите в каналите на MAX Sport.

В първия ден за новата година, България успя да победи Белгия, а два от ударите, помогнали ни за този успех, бяха наредени като №5 и №4 в класацията.

Компилацията започва с изпълнение на Димитър Кузманов от мача му срещу Зизу Бергс, който той спечели безапелационно с 6:2, 6:0.

В третия гейм на втория сет, Бергс пусна една къса топка, която с невероятен спринт Мико Кузманов не само спаси, но и превърна в уинър. Той му донесе точка за пробив по пътя към "геврека" с 6:0, който Бергс отнесе.

Под №4 в класацията е удар на Гергана Топалова в мача й срещу Елизе Мертенс, който нашата представителка загуби.

Той е от четвъртия гейм на втория сет, когато Топалова отправи страхотен минаващ удар по правата, който остави Мертенс без отговор.

Иначе ударът на деня бе дело на световната №1 при дамите - Ига Швьонтек, която в мача на двойки между Полша и Казахстан, успя да направи точка от ситуация, в която бе доста встрани от корта, а ударът и мина покрай мрежата, за да тупне в противниковата половина.