Григор Димитров стартира по график на Мастърс турнира в Индиън Уелс, след като за 1 час и 41 минути победи австралиеца Джордън Томпсън със 7:6, 6:2.

Гледахте мача по MAX Sport 1 HD, който и тази седмица ще е дом на надпреварата от сериите ATP 1000 за нашата страна.

Първата ракета на България ще срещне в следващия кръг Александър Бублик (Казахстан), който надделя над Анди Мъри със 7:6, 6:3.

Димитров спечели 83 процента от точките на свой първи сервис, като показа стабилна игра в първия сет, продължил повече от час. Българинът нанесе удар при 3:3, пробивайки далеч по-нестабилния на сервис до този момент Томпсън. Но веднага дойде отговор с рибрейк, който вкара сета в орбитата на непредвидимост.

Стигна се до тайбрек, като световният №35 Димитров спечели с по-здрави нерви и точни отигравания, а и бе постоянно тенисистът, който търсеше уинъри и завършване на разиграванията. Томпсън (№78 в ранглистата), е майстор на това да "изпили нервите" на съперника, но този път не се получи.

Втората част вече извади на показ разликата в класите.

Григор внесе още повече стабилност на свой сервис, като взимаше геймовете си бързо и безапелационно. Два пробива при 2:1 и 5:2 осигуриха победата експресно, като тази част бе два пъти по-кратка като времетраене от първата.

В трети кръг първата ракета на нашата страна ще срещне Бублик (№33 в ранглистата) в четвърти мач между двамата. Последният бе спечелен от Димитров в Синсинати (2021), но преди това казахстанецът взе два успеха на "Уимбълдън" (2021) и в Китай през 2019-а.

Победителят от Димитров - Бублик ще играе на осминафинал с Джон Иснър или Диего Шварцман.

Сензационно отпадна третият в ранглистата Александър Зверев, който бе победен от Томи Пол с 2:6, 6:4, 6:7 в мач, продължил над два часа.

Куриозно, именно с Пол трябваше да играе още в първия кръг Димитров, преди изваждането от схемата на Новак Джокович да го намести на неговия слот в решетката и да му отреди друг път в турнира.

Американецът показа отлична форма и агресивна игра, а за Зверев идва поредното разочарование след скандалите от Акапулко, когато бе дисквалифициран за непристойното си държане и атака на арбитъра на стола.