Григор Димитров бе впечатляващ в мача си срещу Каспер Рууд, който спечели с 2:0 сета, но и поведението му след срещата също бе класно.

Българинът обърна внимание на феновете, които го очакваха за автограф и дари десетки от тях с такъв, като опита да угоди на възможно най-много.

Григор обезличи световния №7 за място на четвъртфиналите в Монте Карло

Световният №29 продължава да е един от най-уважаваните играчи в Монте Карло най-вече заради красивия си стил на игра и умението си да забавлява публиката. В следващия кръг той ще играе с Хуберт Хуркач, който надделя над Алберт Рамос-Винолас със 7:6(2), 6:2. Двубоят с поляка е утре втори на централния корт пряко по MAX Sport 1 HD.

След срещата той заяви, че се чувства в много добра форма: "Радвам се, че днешният мач беше толкова добър. Усетих се на много добро ниво. Взимах правилни решения и играх добре във важните моменти. Бях агресивен, когато имах възможността".

Иначе другите мачове днес също предложиха страхотни емоции.

Актуалният шампион в надпреварата Стефанос Циципас също се класира за четвъртфиналите след трудна победа в два сета над традиционно неудобния сърбин Ласло Джере - 7:5, 7:6(1) за близо два часа игра.

В следващия кръг световният №5 ще играе с Диего Шварцман, който надделя в най-оспорвания мач за деня - 2:6, 6:4, 6:3 над Лоренцо Музети.

За четвъртфиналите безпроблемно се класира и Александър Зверев след триумф над Пабло Кареньо-Буста с 6:2, 7:5 за час и 35 минути.

За германеца това бе четвърта поредна победа над този съперник и така той ще играе с Андрей Рубльов или Яник Синер.

В останалите мачове:

Тейлър Фриц (САЩ) - Себастиан Корда (САЩ) 7:6, 7:5

Аленхадро Давидович Фокина (Испания) - Давид Гофен (Белгия) 6:4, 6:1

Яник Синер (Италия) - Андрей Рубльов (Русия) 5:7, 6:1, 6:3

програмата за петък (всички мачове са на централния корт Рение III) пряко по MAX Sport 1 HD:

12:00 часа: Алехандро Давидович Фокина - Тейлър Фриц