Вторият поставен в основната схема на турнира в Хамбург Андрей Рубльов продължава напред към втория кръг. Руснакът увеличи баланса си на надпреварата до 10-2, след като победи Рикардас Беранкис (Литва) с 6:3 и 6:4.

Двубоят, както и останалите от днешния ден, бяха излъчени по MAX Sport 1 HD.

През 2019 година Рубльов игра финал на турнира, губейки от Стефанос Циципас, а през 2020 успя да триумфира с титлата. С днешната победа руснакът затвърди перфектния си баланс в мачовете с Беранкис - три победи в три двубоя.

Четвъртият поставен в основната схема Пабло Кареньо Буста обаче напусна турнира. Испанецът загуби в три сета от Алекс Молчан (Словакия). Кареньо Буста отстъпи с 3:6 в първия сет, но изравни след ударно 6:1 във втория. Всичко се реши в тайбрек в третия сет, като срещата завърши след 7:6(5) в полза на Молчан.

Борна Чорич (Хърватия) пък елиминира Талон Грикспоор (Нидерландия) след 6:3 и 6:4. Хърватинът записа поредни победи на най-високото ниво за първи път от март 2021 година насам.