2022-а предложи много вълнуващи мачове в тениса, но един от тях включи участието на най-добрия ни играч Григор Димитров.

Става дума за двубоя на българина срещу Стефан Козлов в Акапулко, който завърши с победа за Козлов - 7:6, 5:7, 6:3.

Наглед това изглежда като съвсем нормален тенис резултат в един рутинен мач, но далеч не беше така.

Сблъсъкът в първи кръг предложи голяма издънка за Димитров срещу световния №130 тогава в турнир, който по принцип се харесва на нашия представител.

Мачът започна със спечелен първи сет от Козлов, а при една точка в осмия гейм на втория сет американецът с македонски корени падна като отсечен на корта заради крампи.

Реакцията му стресна дори Григор и изглеждаше сякаш става дума за сериозна контузия и болки. Намеси се физиотерапевт, който дълго време се опитваше да го "съживи". Козлов се върна в мача и очаквано загуби втория сет, след като едвам се движеше.

В третия обаче се вдигна и успя да го спечели с 6:3.

Това се оказа и последната победа на Козлов в ATP, макар и да бе преди десет месеца.

Във втория кръг той загуби срещу Рафаел Надал, като взе само три гейма. След онзи турнир печелеше само на ниво Чалънджър и се свлече до №200 в ранглистата.

Да си припомним: Как Григор Димитров ни донесе голямата радост