Григор Димитров излиза срещу Ботик ван де Зандсхулп в среща от осминафиналите на турнира в лондонския Куинс клъб днес.

Двубоят е втори на централния корт и ще може да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Предлагаме ви видео от драматичния първи мач между световния №22 и световния №29, който се проведе на турнира в Мелбърн през януари.

Гришо излиза срещу Ботик в сряда следобед (резултати и програма)

Тогава двамата се изправиха на четвъртфинал и изиграха един от най-дългите трисетови двубои за годината - два часа и 47 минути.

Григор спаси два мачбола при 4:5 гейма в третия сет, а след това направи пробив след маратонски гейм преди да затвори инфарктния мач на свое подаване. За жалост отпадна след това на полуфиналите от Максим Креси.

Освен че победи Ван де Зандсхулп на сингъл, българинът го надви и на двойки на същия турнир, когато бе в тандем със своя добър приятел Давид Гофен.