Чехът Иржи Весели отстрани Новак Джокович с 6:4, 7:6 на четвъртфинал от турнира ATP 500 в Дубай, който гледате през цялата седмица по MAX Sport 1 HD.

Така сръбският ас вече няма да е на върха на ранглистата от понеделник, когато там застава Даниил Медведев. Руснакът играе в Акапулко по същото време в друга надпревара, която предава също MAX Sport 1 HD.

Независимо до какъв етап стигне Медведев в Мексико (засега е четвъртфиналист), той ще е над Новак от понеделник.

След 2 години като №1 и общо 361 седмици на върха, сърбинът слиза от него.

Весели игра великолепно, сервираше уверено и почти всичко му се получи, за да спечели за 1 час и 59 минути. Световният №123 бие за втори път Джокович при втората им среща, като първата бе преди 6 години в Монте Карло.

Иржи можеше да затвори мача още при 5:4 във втория сет, когато сервираше за победата. Но с познатите си морални сили и психика на боец, Новак се върна в играта и стигна до тайбрек.

Там обаче сърбинът направи неочаквана двойна грешка за 4:5, а след това Весели взе точките от двете си подавания и с това затвори мача.

На полуфинал в Дубай чехът чака Денис Шаповалов, който победи със 7:6, 6:3 Рикардас Беранкис. А другата двойка е Хуберт Хуркач срещу Андрей Рубльов.

По-рано днес полякът победи с 6:3, 6:3 Яник Синер за час и 24 минути, като не допусна нито една точка за пробив на италианския си съперник.

Рубльов мина през обрат за 2:6, 6:3, 6:1 над Макензи Макдоналд от САЩ.