Световният №43 Дженсън Бруксби, който отстрани шесткратния шампион Джон Иснър, се класира за финала в Атланта от категория ATP 250. Турнирът можете да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Бруксби елиминира друг свой сънародник - Франсис Тиафо, с 6:1, 6:4 в полуфинал, който продължи час и 36 минути.

Победителят постигна два пробива в първия сет и един още в пърия гейм на втората част. В края на мача той изпусна пет мачбола на своето подаване, но все пак вдигна победоносно ръце.

За Бруксби това е трети финал в ATP, като всичките са на територията на САЩ. Досега загуби мачовете за титлата в Нюпорт през 2021-а и в Далас през настоящата година.

На финала в Атланта той ще играе с австралиеца Алекс де Минор, който надделя над Иля Ивашка с обрат - 5:7, 6:2, 6:2. Срещата продължи почти два часа и половина.

Мачът за титлата е тази вечер от 00:00 часа и ще можете да го наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.