Джак Дрейпър смълча горещата италианска публика в Милано и победи Лоренцо Музети в решаващ мач от ATP Next Gen Finals - 4:1, 4:0, 4:3, в съкратения формат, в който се провежда турнирът.

Гледахте сблъсъка, който определи последния полуфиналист, по MAX Sport 1 HD.

Още преди старта бе ясно, че победителят отива сред най-добрите четирима, а загубилият отпада. Дрейпър изнесе най-добрата си продукция на седмицата в Милано и си осигури полуфинал, а освен това прати извън борда и последния от тримата италиански тенисисти в осмицата на най-добрите млади играчи за годината.

По-рано в четвъртък Иржи Лехечка нанесе трета загуба на Матео Арналди с 4:3, 4:1, 4:3, а в същата "зелена" група Брендън Накашима отне надеждите на Франческо Пасаро - 4:3, 4:2, 4:1.

Така и двамата представители на домакините отпадат като трети и четвърти в карето, а напред отиват Накашима и Лехечка.

В "червената" група швейцарецът Доминик Щрикер спечели и третия си мач за турнира - 4:2, 4:1, 4:2 срещу Чун-Хсин Ценг.

Той оглави класирането, а втори остава Дрейпър, който спечели трилъра за мястото на полуфиналите с Музети.