Камерън Нори е шампион в Рио де Жанейро, след като обърна на финала Карлос Алкарас с 5:7, 6:4, 7:5.

Гледахте големия мач по MAX Sport 1 HD, а той отиваше в посока нова победа на испанеца, преди травма да го извади от релси в средата на втория сет.

Карлитос поведе с един сет и 3:0 във втория с пробив, а докато Нори връщаше един гейм на свое подаване, за първи път се видя проблем в движението на десния крак на испанеца.

Той опитваше да се отърси от него, пренастрои играта си с търсене на бързи уинъри, но видимо не бе в идеално състояние.

Нори обърна сета до 6:4, а в третия стигна и до победата, въпреки че нито за момент испанецът не се предаде. Проблемът обаче си остана, като преди тази решаваща трета част кракът му бе сериозно превързан.

Така британецът си върна за загубата на финала в Буенос Айрес миналата седмица от същия съперник.

И нанесе първо поражение на Алкарас след завръщането му от травмата, получена преди повече от три месеца.